Podłączenie okapu kominowego polega na przeprowadzeniu przewodów przez ścianę na zewnątrz domu. Pomoże Ci to zmniejszyć ilość oparów, które pojawiają się w Twojej kuchni podczas gotowania, a także zapobiegnie gromadzeniu się kurzu w Twoim domu. W zależności od potrzeb, można podłączyć okap do istniejącego otworu wentylacyjnego lub poprowadzić nowe przewody na zewnątrz domu.
Zacznij od wycięcia w ścianie otworu na rurę wentylacyjną. Otwór ten powinien mieć co najmniej sześć cali szerokości, a do jego wykonania należy użyć piły oscylacyjnej lub przeciwbieżnej. Po wycięciu otworu, użyj długiego wiertła, aby umieścić na ścianie zewnętrznej otwory lokalizacyjne, które rozciągają się od wykonanego właśnie otworu.
Następnie podłącz przewody elektryczne do okapu. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, to dobry pomysł, aby zatrudnić profesjonalistę, aby pomóc z tej części pracy. Istnieje wiele przewodów zaangażowanych, i muszą być podłączone do kaptura i gniazda tak, że wentylator i światło działają prawidłowo.
Teraz, gdy okablowanie elektryczne jest na miejscu, nadszedł czas na zainstalowanie samego okapu. Aby to zrobić, postępuj dokładnie według instrukcji producenta. Następnie podłącz okap i włącz go, aby upewnić się, że działa prawidłowo.
Wybierz odpowiednią wysokość okapu, w zależności od powierzchni gotowania i stylu Twojej kuchenki. Idealna wysokość to 24-36 cali nad powierzchnią kuchenną, ale w razie potrzeby można ją dostosować o kilka cali powyżej lub poniżej tej wysokości.
Wsuń wspornik kominowy na miejsce w odległości około kilku cali od sufitu lub górnej granicy, tak aby pokrywał się z pionową linią narysowaną w kroku 1. Dzięki temu upewnisz się, że górna część okapu znajduje się nad sufitem i że uzyskujesz prawidłową wentylację.
Gdy masz już okap na miejscu, przymocuj dolną część komina do korpusu okapu za pomocą dołączonych do niego śrub. Powinieneś być w stanie zrobić to sam, ale często łatwiej jest mieć kogoś do pomocy przy tym zadaniu.
Aby upewnić się, że okap jest wypoziomowany, zaznacz ołówkiem krawędzie okapu na ścianie. Ułatwi to przykręcenie okapu na miejsce.
Przed przykręceniem okapu na miejsce może być konieczne odsunięcie płyty kuchennej. Zapobiegnie to zsuwaniu się i spadaniu okapu oraz ewentualnemu uderzeniu w niego. Dobrym pomysłem jest również przykrycie blatu kuchennego kawałkiem plastiku, aby chronić go przed gorącem i kurzem.
Teraz, gdy okap jest na miejscu, powinieneś móc przejść do podłączenia do niego przewodów wentylacyjnych. Jest to łatwiejsze, jeśli rozpoczniesz przewody na zewnątrz domu i przejdziesz w kierunku kaptura.
Aby podłączyć przewody, wystarczy włożyć odcinek 6″ przewodu od zewnątrz do wewnątrz, a następnie zabezpieczyć wszelkie kolanka lub zakręty, które są wymagane po drodze. Następnie należy mocno połączyć jeden odcinek z drugim za pomocą taśmy aluminiowej.
Podobne tematy