Jak dbać o zdrowie w czasie upałów

Ostatnio mamy w kraju do czynienia z falą ogromnych upałów. Temperatury na zewnątrz niejednokrotnie niebezpiecznie zbliżają się do bariery 40 stopni Celsjusza. jaki sposób powinniśmy dbać o siebie przy takich upałach?

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest oczywiście unikanie wychodzenia na zewnątrz. Wiemy jednak, że nie zawsze tak się po prostu da. Jeżeli już musimy opuścić nasze miejsce zamieszkania, powinniśmy zaopatrzyć się w nakrycie głowy. Kapelusz, czapka z daszkiem czy chusta – wybór jest szeroki.

Ważne jest również odpowiednie dbanie o skórę. Oczywistym jest, że przy ciepłej pogodzie ubieramy się jak najlżej, a nasze ciało w wielu miejscach jest odsłonięte i łatwo łapie promienie słoneczne. Dlatego też pamiętajmy o stosowaniu filtrów oraz kremów przeciwsłonecznych. Nośmy także odzież wykonaną z naturalnych materiałów.

Często też zapominamy o podstawowej kwestii – systematycznym nawadnianiu. Efekt? Natychmiastowe odwodnienie, które w obliczu tak wysokich temperatur staje się szczególnie groźne. W tak upalne dni powinniśmy pić dużo chłodnej wody mineralnej niegazowanej – około 2 litry wody dziennie w przypadku dorosłych, młodsi nawet 3 litry. Unikajmy także alkoholu, napojów słodkich czy kawy – nie chronią one przed odwodnieniem, działają za to moczopędnie.

Dbajmy o siebie! I po prostu czekajmy na jesień 😉